“Pomóż dziecku lepiej myśleć” – wsparcie dla dzieci i rodziców

“Pomóż dziecku lepiej myśleć” – dla wszystkich rodziców wrażliwych dzieci

TaniaKsiazka – Pomóż dziecku mniej myśleć to książka dla wszystkich rodziców, których podopieczni doświadczają tzw. nadwydajności mentalnej. Autorka książki, Christel Petitcollin z dużą dozą zrozumienia, w przystępny i rzeczowy sposób kreśli obraz tego, kim jest wrażliwe dziecko i z jakimi trudnościami może się zmagać na co dzień. Rolą rodziców dziecka, które doświadcza problemów z psychiką, powinna być oczywiście pomoc i wsparcie, jednakże nie każdy umie to odpowiednio zrobić, a co więcej, nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wielkie rany może wywoływać nieprawidłowe podejście do wrażliwej osoby. Dzięki książce więcej rodziców będzie miało okazję poznać swoje dziecko i udzielić mu potrzebnej pomocy. 

Jak możesz pomóc swojemu dziecku?

Nadwydajność mentalna u dziecka oznacza, że jest ono wyjątkowo wrażliwe i na wiele sytuacji może reagować bardzo emocjonalnie. Może to także oznaczać, że niektóre sytuacje, jak zawieranie nowych znajomości, radzenie sobie z konfliktami oraz przyjmowanie krytyki będą dla niego wyjątkowo trudne. Jeżeli od nauczycieli słyszysz, że Twoje dziecko sprawia problemy i jest nadwrażliwe, bądź zauważysz, że nie nawiązuje kontaktów z rówieśnikami i jest przez nich odrzucane, co wyjątkowo źle znosi – ta książka zdecydowanie jest dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy sam również należysz do grona osób nadwydajnych mentalnie, czy też nie masz pojęcia, co dzieje się w głowie Twojego dziecka, warto sięgnąć po dzieło Christel Petitcollin. Autorka w niezwykle przystępny sposób kreśli obraz wrażliwego dziecka i daje wskazówki, na to, jak rodzic może wspomóc swoją pociechę w trudnych dla niej sytuacjach. Dzięki książce wiele zmieni się zarówno w Twoim, jak i jego życiu – bez przeszkód wychowasz pewnego siebie i szczęśliwego człowieka.

Autorka książki “Pomóż dziecku lepiej myśleć”, Christel Petitcollin

Christel Petitcollin jest pisarką, mówczynią, a także instruktorką specjalizującą się w zakresie komunikacji oraz rozwoju osobistego. Zawodowo zajmuje się badaniem relacji międzyludzkich, szczególnie jednak interesuje się osobami o nadwydajności mentalnej oraz manipulatorami. Od ponad dwudziestu pięciu lat pracuje z rodzicami, którym pomaga w edukacji dzieci atypowych. Prócz książki “Pomóż dziecku lepiej myśleć”, jest autorką takich jak “Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”, “Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” oraz “Jak nie dać sobą manipulować”.

Książka autorstwa freepik - pl.freepik.com